AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Portland International (PDX / KPDX)

In jos 
AutorMesaj
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio

Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 39
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Portland International (PDX / KPDX) Empty
MesajSubiect: Portland International (PDX / KPDX)   Portland International (PDX / KPDX) EmptyJoi 23 Oct 2008, 03:29

Ciao,

In acest moment ma aflu in Alaska Airlines business lounge la SEA-TAC (Seattle-Tacoma) International si imi astept zborul spre Vancouver cu un CRJ-700. In ultimele doua zile am fost in Portland si Seattle si am avut ocazia (si placerea) sa zbor cu Horizon Air Dash 8-400Q (cel mai lung si nou Dash Cool ). A fost super misto dar n-am avut timp sa fac poze, deoarece am fost foarte ocupat cu munca (a trebuit sa ma pregatesc pentru ceva).

In fine, Am facut ceva poze la PDX (Portland International) dar mi-a murit bateria la aparat. Ca un bolovan uitasem s-o incarc inainte de a pleca. In fine, ceva poze de la PDX…

In legatura cu spotting, cred ca e cel mai misto aeroport din America, cind e vorba de vizibilitate cantre pista. Am facut pozele de la etajul 8 a unei parcari suprapuse, care este exact intre pistele paralele. Pacat ca traficul e cam saracut.

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2716

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2719

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2723

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2724

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2729

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2734

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2740

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2745

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2747

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2753

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2756

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2757

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2762

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2764

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2766

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2768

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2772

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2775

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2779

Portland International (PDX / KPDX) DSC_2781

Ultima editare efectuata de catre Capt_Vio in Joi 23 Oct 2008, 20:25, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Portland International (PDX / KPDX)   Portland International (PDX / KPDX) EmptyJoi 23 Oct 2008, 08:44

Faina treaba Vio ca de obicei Very Happy
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu

Numarul mesajelor : 2507
Varsta : 57
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

MesajSubiect: Re: Portland International (PDX / KPDX)   Portland International (PDX / KPDX) EmptyJoi 23 Oct 2008, 15:16

super pozele... mai asteptammmm...
Sus In jos
ALMI
Flight Level 200
Flight Level 200
ALMI

Numarul mesajelor : 279
Varsta : 46
Localizare : Vancouver, Canada
Data de inscriere : 16/09/2008

MesajSubiect: Subiect: Portland International (PDX / KPDX)   Portland International (PDX / KPDX) EmptyJoi 23 Oct 2008, 18:34

Super misto poze Vio Smile Am avut dreptate Smile cand am spus ca astept poze noi din calatoria ta la Portland.
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual

Numarul mesajelor : 538
Varsta : 52
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

MesajSubiect: Re: Portland International (PDX / KPDX)   Portland International (PDX / KPDX) EmptyJoi 23 Oct 2008, 19:54

Buna captura, capitane.
Se vad superb si traficul a fost bunicel, daca ai prins doar la asteptarea zborului + baterie cazuta la datorie.
Favoritul meu in acest colaj, A340 de la Lufthansa.
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737

Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

MesajSubiect: Re: Portland International (PDX / KPDX)   Portland International (PDX / KPDX) EmptyJoi 23 Oct 2008, 22:55

Faine poze, faine avioane, eu totusi votez cu N609QX, mi se pare cel mai interesant vopsit, urmat de B734 (cred) de la Alaska (N791AS).
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio

Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 39
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Re: Portland International (PDX / KPDX)   Portland International (PDX / KPDX) EmptyJoi 23 Oct 2008, 23:12

Mersi de aprecieri baieti.

gabi-737 a scris:
Faine poze, faine avioane, eu totusi votez cu N609QX, mi se pare cel mai interesant vopsit, urmat de B734 (cred) de la Alaska (N791AS).

E super asa-i? Sti ceva interesant, dupa ce am postat pozele din business lounge la Alaska Airlines, am mers sa ma imbarc in avionul spre Vancouver (un Horizon Air CRJ700).... si ghici ce? Chiar ala era.... care l-am pozat in Portland cu doua zile in urma... cu OSU (Oregon State University) "Beavers"... A fost okay, dar parea cam vechi inauntru...
Sus In jos
Maverick
Fotograf

Numarul mesajelor : 116
Varsta : 43
Localizare : North Vancouver
Data de inscriere : 02/04/2008

MesajSubiect: Re: Portland International (PDX / KPDX)   Portland International (PDX / KPDX) EmptyVin 24 Oct 2008, 08:51

Great job, Vio!

Trebuie sa imi povestesti cum ajung la parcarea aia... data viitoare cind sint in Portland stiu ce am de facut Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Portland International (PDX / KPDX)   Portland International (PDX / KPDX) Empty

Sus In jos

Portland International (PDX / KPDX)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din strainatate - Airports outside Romania :: America de Nord-
Mergi direct la: