ROMANIAN SPOTTERS
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Mediatizare forum

In jos 
AutorMesaj
Virusu
Moderator
Virusu

Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 34
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyMier 23 Apr 2008, 00:31

o sa incerc sa popularizez forumul intr-un ziar local din alba iulia... ar fi o idee buna?
rog adminii sa imi raspunda
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic

Numarul mesajelor : 750
Varsta : 36
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyMier 23 Apr 2008, 00:35

virusu a scris:
o sa incerc sa popularizez forumul intr-un ziar local din alba iulia... ar fi o idee buna?
rog adminii sa imi raspunda

Pai ar fi o idee mai mult decat buna!
Dar oare crezi ca o sa ai succes?
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyMier 23 Apr 2008, 00:40

sunt convins Smile ziarul cu pricina apartine grupului de firme la care lucrez si am o legatura stransa cu cei de acolo... si daca stau sa ma gandesc bine, cu mai multi ziaristi din alba iulia
uite ca mi-a casunat o idee si mai mare, sa ii anunt pe toti sa faca o trimitere pe forum in ziare Wink
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyVin 16 Mai 2008, 01:42

azi am vb cu redactorul de la un ziar local, si am ajuns la concluzia ca ar trebui sa incercam un articol amplu despre spotting, si sa comparam cu ce se intampla afara... i-am explicat omului despre ce e vorba si a zis sa-i dau drumul sa-l scriu, apoi el il va corecta, si il bagam...
weekendul asta o sa fiu tot plecat, dar cand ma intorc, ma apuc de el, dar, as dori sa scrieti aici unele idei sau subiecte ce credeti ca ar fi bune sa apara in articol, si apoi ma apuc de el, intrucat nu vreau sa fie doar parerea mea si atat, vreau sa fie parerea NOASTRA.
nu va fi mare vanzoleala intrucat e ziar local, dar poate reusim sa impingem subiectul si mai departe.
si daca nu reusim sa imbalnzim dinozaurii, poate se vor simti putin aiurea Razz

pana ma intorc, astept idei Smile
bye bye
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: intamplare   Mediatizare forum EmptyVin 20 Iun 2008, 00:15

M-am ocupat eu de mediatizare, dupa ce am citit mai multe pe aici (cateva seri pana pe la 3 dimineata) si am luat legatura cu cineva dintre voi. Rezultatul o sa-l vedeti luni, va anunt eu unde. cheers
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus

Numarul mesajelor : 1497
Data de inscriere : 29/12/2007

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyVin 20 Iun 2008, 00:29

Buna alisim, si bine ai venit!

sper ca ti-a placut ce ai citit la noi si astept cu nerabdare sa vad ce ne pregatesti Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyLun 23 Iun 2008, 00:10

Sus In jos
RATus
Administrator
RATus

Numarul mesajelor : 1497

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyLun 23 Iun 2008, 00:43

Super ! - era cazul sa ne observe cineva Smile. Multumim de articol

am totusi cateva remarci, dar sa le citesti cu gandul ca sunt super multumit ca ne-am facut prima aparitie oficiala in presa ca si comunitate.

1- cred ca iesea ceva mult mai constructiv daca mai multi stiam de articol sa contribuim cu materiale sau idei. De exemplu daca eu eram intrebat puteam sa-ti zic ca la Cluj aeroportul ne hashaie de la fotografiat si avem probleme cu agentii de paza de acolo, dar in acelasi timp pe calendarul lor , la luna asta apare o poza a unui coleg de-a nostru folosita fara permisia lui. De altfel calendarul este plin de poze folosite in felul acesta dar doar el si-a recunoscut poza.

si asta e doar un exemplu. Altul e aventura lui Nic sau Muller care au stat fiecare in arest pentru cateva poze sau pentru ca au intrebat o stewardesa cati oameni au fost la bordul aeronavei cu care au zburat.

2- cred ca articolul ne prezinta destul de bine pasiunea dar cred ca a pus prea putin accentul pe potentialul ei si prea mult pe mania care implica "notatul inregistrarilor" etc. Pe forum acuma sunt inscrisi cativa controlori de trafic, piloti profesionisti, piloti sportivi si pe langa asta este urmarit si de multi angajati ai aeroportruilor din tara care inca nu sunt inscrisi. De asemenea avem si multi membri tineri din care multi o sa lucreze in viitor in aviatie, dar in acelasi timp sunt multi care nu o sa ajunga acolo pentru ca sunt speriati de paznici sau sefi paranoici de aeroporturi cand vreau sa vada o decolare sau aterizare.

3 - se putea pune accentul mai mult pe pozele facute de membri pentru ca asta ne reprezinta cel mai mult.

4 - se putea pune accentul pe beneficiul publicitar care il putem aduce aeroporturilor si companiilor aeriene pe care le prezentam in materialele noastre. Se putea spune de asemenea ca rapoartele de calatorie ( trip reporturile) pot fi o unealta foarte buna pentru non-pasionatii care calatoresc si nu stiu la ce sa se astepte. Practic nu s-au prezentat prea mult beneficiile pasiunii noatre pentru restul lumii.

Dar si asa multumim pentru un articol care ne prezinta tarii pentru prima oara si speram sa ramai la noi in comunitate, si poate intr-o zi sa ne cunoastem la o bere pe marginea unui miting aviatic.

Multumim
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa

Numarul mesajelor : 904
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyLun 23 Iun 2008, 02:12

Edit: doar pt ca m-a rugat Bogdan.

Edit2: Totusi sunt de aceasi parere, este un articol scris doar pt senztional.
Sus In jos
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200
airbusA380

Numarul mesajelor : 215
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/03/2008

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyLun 23 Iun 2008, 11:38

Un inceput destul de bun... O mica intrebare: Banateanul exista doar in format electronic sau articolul respectiv a aparut si pe hartie?
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean

Numarul mesajelor : 852
Varsta : 40
Localizare : LEMD

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyLun 23 Iun 2008, 14:54

Dat fiind faptul ca e primul articol de genul asta pe care il citesc in Romania,cred ca este foarte bun inceputul asta.Sunt convins ca in viitor vor mai fi si altele si atunci se va putea aborda problema spotting-ului din mai multe puncte de vedere,asa cum a sugerat si RATus.De remarcat afirmatia d-lui Chivu de la TSR :"Dacă vom prinde pe cineva prin tufişuri, desigur că vor fi preluaţi de forţele de ordine pentru a vedea în ce scop fotografiază, poate este vorba de acte de terorism. Bine că ne-aţi spus, ca să urmărim şi noi acest fenomen", a declarat Chivu;mie personal mi se pare cam amenintatoare Suspect

Toate bune si trafic mult pt poze!! cheers
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyLun 23 Iun 2008, 15:41

Nu este un articol perfect, dar este ok pentru inceput. Intr-adevar, ar fi fost mai bine daca era mai organizat...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyLun 23 Iun 2008, 18:24

airbusA380 a scris:
Un inceput destul de bun... O mica intrebare: Banateanul exista doar in format electronic sau articolul respectiv a aparut si pe hartie?

E si pe hartie.
Sus In jos
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200
airbusA380

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyLun 23 Iun 2008, 22:42

E bine si asa ca nu au toti acces la internet.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyJoi 24 Iul 2008, 00:52

urmeaza sa fac un articol intr-un ziar local... acelasi articol de care vorbeam mai de mult, dar acum va fi 100% sigur!
astept sugestii si idei, intrucat in vreo saptamana va aparea! so bagati dragii mei!
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio

Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 39
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyJoi 24 Iul 2008, 01:10

virusu a scris:
urmeaza sa fac un articol intr-un ziar local... acelasi articol de care vorbeam mai de mult, dar acum va fi 100% sigur!
astept sugestii si idei, intrucat in vreo saptamana va aparea! so bagati dragii mei!

Suna foarte bine.. Eu zic asa doar. Sa fim foarte atenti sa nu jignim pe nimeni ca nu are rost. Trebuie sa ne prezentam pe noi.. .cine suntem, ce facem si ce beneficii sunt pentru restul. Nu e o idee buna sa ne plangem si sa badjocorim oamenii, genul "idiotii de paznici, porcii din politica, comunistii de la directia aeroportului" etc....
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyJoi 24 Iul 2008, 01:15

Capt_Vio a scris:
virusu a scris:

Suna foarte bine.. Eu zic asa doar. Sa fim foarte atenti sa nu jignim pe nimeni ca nu are rost. Trebuie sa ne prezentam pe noi.. .cine suntem, ce facem si ce beneficii sunt pentru restul. Nu e o idee buna sa ne plangem si sa badjocorim oamenii, genul "idiotii de paznici, porcii din politica, comunistii de la directia aeroportului" etc....

normal... cel mai probabil o sa fac o paralela intre dincolo si aici... in nici un caz nu sa ma apuc sa ii fac in fel si chip... nu ca nu ar merita Razz
Sus In jos
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200
airbusA380

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyJoi 24 Iul 2008, 11:47

Oricum articolul trebuie sa aiba o oarecare nota de duritate si sa mentioneze si faptul ca suntem vazuti ca niste teroristi + cat riscam pentru cateva poze. Ar fi culmea sa aiba cineva cazier pentru asa ceva, dar in "romania" e posibil orice.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyJoi 24 Iul 2008, 12:32

airbusA380 a scris:
Oricum articolul trebuie sa aiba o oarecare nota de duritate si sa mentioneze si faptul ca suntem vazuti ca niste teroristi + cat riscam pentru cateva poze. Ar fi culmea sa aiba cineva cazier pentru asa ceva, dar in "romania" e posibil orice.
notat! o sa fie o chestie bittersweet Razz

mai astept opinii sa ma pot apuca de scris
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum EmptyVin 22 Aug 2008, 12:00

un mic articol scris de mine cu o draga de fata de la ziar Very Happy
nu bagati in seama povestea cu pilotul prezent, aia e propaganda Razz

http://www.ulpiajurnal.ro/index.php?page=ziar&cat=2&art=2764
Sus In jos
Continut sponsorizat

Mediatizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Mediatizare forum   Mediatizare forum Empty

Sus In jos

Mediatizare forum
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Diverse-
Mergi direct la: