AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Intrebari - raspunsuri despre forum

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
arianne
Moderator
arianne

Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 27
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyLun 27 Dec 2010, 19:21

Sunt dezamagit ca nu ai cosiderat de cuviinta sa raspunzi la PM-ul meu in care am incercat sa-ti expun problema cat de echilibrat posibil. Nu aruncand cu noroi in toate partile vom realiza ceva, si nici dandu-ne demisia de pe forum cu mare valva. Poate ca daca contactai un admin prin PM, in mod civilizat, ai fi avut sansa unui raspuns pe masura, eventual si pozitiv.

Ultima editare efectuata de catre arianne in Lun 27 Dec 2010, 20:37, editata de 1 ori
Sus In jos
alinteanu
Airport Level
Airport Level
alinteanu

Numarul mesajelor : 29
Varsta : 42
Localizare : Harghita
Data de inscriere : 26/06/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyLun 27 Dec 2010, 20:17

Ce se mai aude de calendarul 2011? Stau cu sufletul la gura.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus

Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyLun 27 Dec 2010, 21:17

CDA a scris:

CDA, gandeste-te la forum ca la un club sau si mai bine, ca la o asociatie. Vrei sa fii membru, trebuie sa respecti un regulament impus de fondatorii asociatiei si in plus de asta fondatorii decid daca vor ca tu sa faci parte din asociatia aia sau nu. Mai clar de atat nu pot fi.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyLun 27 Dec 2010, 21:54

Mengelaus a scris:
CDA a scris:

CDA, gandeste-te la forum ca la un club sau si mai bine, ca la o asociatie. Vrei sa fii membru, trebuie sa respecti un regulament impus de fondatorii asociatiei si in plus de asta fondatorii decid daca vor ca tu sa faci parte din asociatia aia sau nu. Mai clar de atat nu pot fi.

Din pacate.... ce nu intelege CDA este ca in orice societate, indiferent ce fel de societate este din punct de vedere politic, viata se ghideaza dupa niste LEGI, REGULI, REGULAMENTE si indiferent daca ne convine sau nu ele sunt intotdeauna facute de o mana de oameni tot ce depaseste aceasta sfera tine de parnormal si de cat de bogata este imaginatia fiecaruia! Democratie nu inseamna ca fiecare face ce vrea, democratie inseamna sa respecti niste reguli prin a caror respectare se poate ajunge la garantarea Democratiei! Democratie inseamna ca esti liber sa vi si sa pleci de pe forum, democratie inseamna ca poti sa postezi cand vrei pe forum, democratie este cand poti sa te superi, sa iti iei jucariile si sa pleci, faptul ca ti se impun niste reguli nu inseamna ca nu mai este DEMOCRATIE. Sau sa intelegem, ca daca tu ai o companie cu N angajati, N angajati care maine, sa zicem, decid de comun acord ca tu desi esti PATRON ei nu pot sa te vada altfel decat ca SALAHOR si in acelasi timp prin votul lor liber exprimat (democratie frate) ei hotarasc ca in fiecare dimineata fiecare din cei N angajati musai trebuie sa iti carpeasca o palma, asta inseamna ca este democratie, nu?????
Dreptul de vot il avem in orice societate democratica dar acest drept de vot se refera la spatiul public si nu la o proprietate privata, putem sa votam o lege, un politician, un presedinte sau un guvern dar nu cred ca ar fi cineva deacord ca orice strain sa voteze ce se intampla la el in batatura!!!
Sus In jos
YR-197
Flight Level 400
Flight Level 400
YR-197

Numarul mesajelor : 799
Varsta : 58
Localizare : Arad
Data de inscriere : 08/10/2009

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyMar 28 Dec 2010, 23:06

alinteanu a scris:
cred ca e subiect inchis...pentru anul asta,cel putin... Rolling Eyes
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu

Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 34
Data de inscriere : 30/12/2007

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyMar 28 Dec 2010, 23:39

YR-197 a scris:
alinteanu a scris:
cred ca e subiect inchis...pentru anul asta,cel putin... Rolling Eyes

nu nu, putina rabdare domnilor Smile mosu vine mai tarziu cu cateva zile, dar vine Wink trust me!
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio

Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 39
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyMar 28 Dec 2010, 23:59

Intrebare pentru Moderatori... reguli de forum:

Pot spune ca sunt unul dintre primii membri al acestui forum, inca din primele luni in care s-a infintat. Tin minte ca eram vreo 20 pe forum atunci si ne stiam toti, pe nume chiar. Organizarea lui atunci a fost mult mai usoara. De atunci am crescut si multe lucruri s-au schimbat.

Pentru o vreme am fost moderator, dar avand in vedere obligatiile in viata particulara a trebuit sa renunt la aceasta activitate. Am ramas totusi un membru destul de activ, vizitand acest site zilnic, chiar de 5-6 ori pe zi. Ce vreau sa spun cu asta e ca (virgula) cunosc foarte bine efortul si munca care depun moderatorii.

In ultima vreme am observat ca o gramada de reguli nu se aplica unor membri "favorizati". De nenumarate ori am vazut discutii care nu-si au rostul in acel topic, iar moderatorii si restul au continuat sa permita aceste "infractiuni". Nu mi se pare deloc drept ca sa fim indulgenti cu unii si foarte stricti cu altii. De ce se intampla asta?

Eu zic, ca moderatorii sa fie fermi si cinstiti in a aplica regulile forumului uniform si fara a fi partinitori.

Va multumesc pentru timpul acordat si pentru efortul depus de voi (moderatorii)...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyMier 29 Dec 2010, 00:36

Capt_Vio a scris:
Intrebare pentru Moderatori... reguli de forum:

Pot spune ca sunt unul dintre primii membri al acestui forum, inca din primele luni in care s-a infintat. Tin minte ca eram vreo 20 pe forum atunci si ne stiam toti, pe nume chiar. Organizarea lui atunci a fost mult mai usoara. De atunci am crescut si multe lucruri s-au schimbat.

Pentru o vreme am fost moderator, dar avand in vedere obligatiile in viata particulara a trebuit sa renunt la aceasta activitate. Am ramas totusi un membru destul de activ, vizitand acest site zilnic, chiar de 5-6 ori pe zi. Ce vreau sa spun cu asta e ca (virgula) cunosc foarte bine efortul si munca care depun moderatorii.

In ultima vreme am observat ca o gramada de reguli nu se aplica unor membri "favorizati". De nenumarate ori am vazut discutii care nu-si au rostul in acel topic, iar moderatorii si restul au continuat sa permita aceste "infractiuni". Nu mi se pare deloc drept ca sa fim indulgenti cu unii si foarte stricti cu altii. De ce se intampla asta?

Eu zic, ca moderatorii sa fie fermi si cinstiti in a aplica regulile forumului uniform si fara a fi partinitori.

Va multumesc pentru timpul acordat si pentru efortul depus de voi (moderatorii)...

Vio, inteleg ca gresim, se poate sa o facem intentionat dar nu si rau intentionat. se poate ca unora sa li se permita mai mult ca altora pentru simplu motiv ca activitatea lor este in cea mai mare proportie pozitiva. NU putem sa analizam activitatea tuturor membrilor dupa acelasi calapod, un nou venit este tratat ca un nou venit, un membru problema va fi tratat ca un membru problema indiferent daca din cand in cand "greseste" si aduce ceva constructiva iar un membru care este in majoritatea timpului constructiv merita sa primeasca un taratament privilegiat si sa ne facem ca nu vedem unele abateri! Asta este STRICT parerea mea si este STRICT modul meu de a aplica regulamentul!!!

De exemplu tu, cu postul asta, ai incalcat urmatorul articol din regulament:

4.6. Este interzisa polemizarea cu moderatorii pe baza deciziilor administrative luate de acestia, sau transformarea acestor decizii in subiecte de discutie pe forum. Daca un membru considera ca moderatorul a interpretat eronat regulile forumului, poate contacta pe e-mail sau mesaj privat Administratorul. Acuma te rog sa intelegi, din raspunsul meu, cu esti tu incadrat din punctul meu de vedere dat fiind ca nu am raspuns postului tau in spiritul art. din regulament!

P.S. Sa nu creada nimeni ca daca am scris ce am scris inseamna ca nu mai aplic regulamentul in cazul in care consider ca trebuie aplicat si asta indiferent daca este vorba de un Admin sau de un nou venit!!!
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu

Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptySam 12 Feb 2011, 21:34

Cautand cateva informatii despre unele avioane de la noi am zis hai sa-mi incerc norocu si in propria sura (sectiunea avioane). Mi se pare cam mare dezordinea de acolo...topicuri similare dar cu alt nume; de exemplu intr-un loc se vorbeste despre DA42 in general iar in alt topic se vorbeste despre YR-ICO...adica acelasi tip de aeronava. Nu ar putea un moderator/admin (care are timp Laughing ) sa aranjeze toate topicurile de acolo asa cum sunt aranjate la sectiunea spotting/aeroporturi. De exemplu: topic numic "Model aeronava" cu subtopic numit "Inamtriculare". Daca persoana respectiva vorbeste "in general" despre acel tip de avion sa fie un topic separat in cadrul "Modele aeronava" numit "caracteristic general".

Noroc
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus

Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 38
Data de inscriere : 23/06/2008

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 13 Feb 2011, 13:47

E destul de complicat ceea ce propui tu pentru ca sub-forumurile nu pot fi create decat de un admin si atunci userii ar fi limitati pentru ca ei nu au dreptul sa deschida decat topicuri. S-a adus in discutie propunerea ta si vedem ca masuri putem lua.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 15 Mai 2011, 12:32

Stimabile RED13 actiunile mneavoastra de stergere de la topicul cu Tragu mures sunt demne de afiramatiile mele (sterse de altfel) adica "nationalism penibil" specifice unei "terte tarisoare" ...... Cum sa va spun dar numai un ungur putea sa fie jignit de ce am scris eu..... oricum se face sau nu dar mesajele celor de sorginte maghiara au ramas iar cele romanesti au disparut.....

@CalinCLJ ca sa nu iti mai dispara mesajele , sterse de moderatorul de sorginte maghiara, trebuie sa postezi in unghiureste si sa iti areti deplina venmeratie pentru governul Orban si Horty .........

Este penibil sa fi discriminat de o minoritate minoritara in propria ta tara!!!!
Sus In jos
Thomas
Membru activ

Numarul mesajelor : 912
Varsta : 55
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 15 Mai 2011, 12:45

mra a scris:
...
Este penibil sa fi discriminat de o minoritate minoritate in propria ta tara!!!!

Cred ca este evident pentru majoritatea covârsitoare a userilor, ca penibil este doar unul singur aici ... Rolling Eyes
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ

Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 57
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 15 Mai 2011, 12:48

DE ACORD (ca de obicei) cu Thomas !

mra , cred ca e cazul sa gasesti alte locuri in care sa te exprimi !
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne

Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 27
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 15 Mai 2011, 12:54

mra,

As dori sa te rog in primul rand sa iti completezi campurile de la profil, ca sa stim si noi cu cine vorbim. Daca tu n-ai niciun motiv de inregistrare pe forum, nici noi nu suntem obligati sa iti dam un motiv in cazul unei eventuale excluderi.

In al doilea rand, mi se pare normal ca aceasta discutie sa fie "cenzurata", neavand ce cauta aici (aia cu discriminarea majoritatii de catre minoritate e buna, cum zice Thomas Smile ).

Sper ca in cadrul raspunsului tau sa nu faci aluzie la considerente subiective precum varsta sau etnia unor membri de aici.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 15 Mai 2011, 12:58

CalinCLJ a scris:

In fine...... este absurd dar..... Cu "nationalismul penibil" in postul initial nu am vrut sa jignesc ci doar sa denumesc o situatie cat mai clar...... Poate am sarit calul cu tonul in acel post dar asa cum ai zis si tu in postul sters ce am spus eu acolo era adevarat..... Imi cer scuze de ton, trebuia sa fiu mai cumpatat dar..... poate sangele de oltean isi spune cuvantul..... In fine nu mai zic nimic pentru ca vad ca nu prea este consecventa lumea in idei si opinii!!!!

L.E. Arianne, nu imi voi completa mai amanuntit profilul pentru ca nu consider ca este o conditie necesara sau obligatorie si oricum daca completez asta nu inseamna ca este sau nu este adevarat asa ca eu consider ca nu poate fi o conditie obligatorie! Si nu nu am de gand sa fac aluzii sau alte afirmatii defaimatoare!

L.E. 2 Calin poate am inteles gresit mesajul tau si din pacate nu mai am sansa sa il citesc din nou......
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 15 Mai 2011, 13:12

mra a scris:
CalinCLJ a scris:

In fine...... este absurd dar..... Cu "nationalismul penibil" in postul initial nu am vrut sa jignesc ci doar sa denumesc o situatie cat mai clar...... Poate am sarit calul cu tonul in acel post dar asa cum ai zis si tu in postul sters ce am spus eu acolo era adevarat..... Imi cer scuze de ton, trebuia sa fiu mai cumpatat dar..... poate sangele de oltean isi spune cuvantul..... In fine nu mai zic nimic pentru ca vad ca nu prea este consecventa lumea in idei si opinii!!!!

L.E. Arianne, nu imi voi completa mai amanuntit profilul pentru ca nu consider ca este o conditie necesara sau obligatorie si oricum daca completez asta nu inseamna ca este sau nu este adevarat asa ca eu consider ca nu poate fi o conditie obligatorie! Si nu nu am de gand sa fac aluzii sau alte afirmatii defaimatoare!

L.E. 2 Calin poate am inteles gresit mesajul tau si din pacate nu mai am sansa sa il citesc din nou......

Vreau sa intelegi ceva :

Am spus si imi mentin parerea ca multe din argumentele tale sunt corecte . Asta in ceea ce priveste subiectul , adica aeroportul , infrastructura , etc.
Cand insa aluneci spre nationalism (atentie , fa diferenta intre asta si sentiment national) , cand faci afirmatii pe baza de etnie , ne despartim DEFINITIV !

Cand eu m-am referit la "presiuni politice" dinspre Guvernul Orban , ceea ce ESTE REAL , nu am avut nici cea mai mica intentie sa atac etnia , sau macar UNGARIA . Orban e doar un mic epigon , asa cum avem si noi destui !

Orice membru e binevenit , orice informatie noua intregeste tabloul , dar as vrea sa intelegi si tu ca dorim DECENTA , RESPECT si mai ales DESCHIDERE .

Multumesc daca ai inteles ce am spus !
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 15 Mai 2011, 15:58

imi pare rau ca s-a inteles gresit mesajul de la Targu! Dar in ala nu am intentionat sa spun nimic cu legaturi "etnice" iar "nationalismul penibil" se referea strict la situatie si nu la o incercare de dezonorare fatisa a Ungariei ( sunt chestii care imi plac foarte mult la ei, imi place tara dar sunt si chestii care imi displac) Oricum raman la parerea mea ca RED13 a actionat foarte nationalist si foarte pripit si asta mai ales pentru ca in ce am zis eu acolo erau si adevaruri si ar fi putut sa editeze fara sa stearga..... In fine nu conteaza si discutia devine inutila..... Imi cer scuze fata de toata lumea mai putin fata de respoectivul moderator.... care intervine doar atunci cand apare ceva personal si considera ca este absolut necesar sa ia caramida si sa arate ce mare moderator este el..... In rest respect pentru munca si parerile voastre CAlinCLJ si Thomas!
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 15 Mai 2011, 17:00

OK ! Sper ca am detensionat situatia !
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia

Numarul mesajelor : 2881
Data de inscriere : 18/08/2008

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 15 Mai 2011, 21:20

Ma bucur ca s-a detensionat atmosfera cu privire la acea discutie. Simt insa nevoia sa clarific ceva in special pentru MRA!

Moderatorul Red13 nu a actionat din punct de vedere personal cand a sters anumite mesaje ci a facut-o urmand un regulament, regulament pe care te rog si pe tine sa il citesti inainte de a trage anumite concluzii. Nu il obliga nimeni sa stea si sa stearga doar pasajele inadecvate dintr-un mesaj pentru ca asta dureaza mai mult si nu isi are rostul avand in vedere ca acest lucrur ar consuma timp liber. Pe forumul asta nu se tine cont de etnie, religie, culoare, rasa samd! Aici ne-am adunat cu totii dintr-un singur motiv, pasiunea pentru aviatie si in special pentru FOTOGRAFIA DE AVIATIE asa ca am sa te rog sa respecti acest lucru pe viitor!
Sus In jos
strainu
Flight Level 300
Flight Level 300

Numarul mesajelor : 333
Varsta : 36
Data de inscriere : 11/04/2010

MesajSubiect: RSS per sectiune   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyVin 10 Iun 2011, 19:22

Nu știu exact ce opțiuni oferă forumer, dar mă gândesc că ar fi util, cel putin pentru mine, să existe feeduri RSS ale diverselor secțiuni de pe sit. Eu citesc de obicei 3-4 secțiuni din cele mai bine de 20 și mi-ar fi mai simplu să îmi apară în reader mesajele noi. Se poate?
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu

Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 34
Data de inscriere : 30/12/2007

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyVin 10 Iun 2011, 19:54

strainu a scris:
Nu știu exact ce opțiuni oferă forumer, dar mă gândesc că ar fi util, cel putin pentru mine, să existe feeduri RSS ale diverselor secțiuni de pe sit. Eu citesc de obicei 3-4 secțiuni din cele mai bine de 20 și mi-ar fi mai simplu să îmi apară în reader mesajele noi. Se poate?

poti seta sa fi informat pe mail de fiecare data cand apar postari noi intr-un topic care te intereseaza. Pentru asta, in sectiunea in care doresti sa urmaresti un anumit subiect, dai un click pe mai multe optiuni, inca un click pe subiecte monitorizate si bifezi casuta cu subiectul dorit. Sper sa-ti fie de folos Smile

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 Optiuni
Sus In jos
loplo
Fotograf
loplo

Numarul mesajelor : 911
Varsta : 41
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 12 Iun 2011, 20:44

Mi se pare doar mie sau vedeti si voi o forma de reclama mascata in mesajele colegului emtix?
Sus In jos
Tryby
Fotograf

Numarul mesajelor : 326
Varsta : 30
Data de inscriere : 26/04/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 12 Iun 2011, 21:14

Si eu am observat asta mai devreme dar nu am avut timp sa postez. Acu cand am o fereastra mica observ ca mi-ai luat-o inainte Very Happy

P.S: Observ ca moderatorii au luat deja masuri cu el ca a avut un thread deschis special pentru reclama si acuma vad ca thread-ul respectiv este sters.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan

Numarul mesajelor : 4822
Varsta : 48
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 12 Iun 2011, 21:32

Hehe! Noi stim ca aveti impresie nasoala despre moderatori... da' nici chiar asa! Laughing
... emtix si parerile lui sunt deocamdata sub un control strict! Wink
Sus In jos
Dumitru Fabian
Flight Level 100
Flight Level 100
Dumitru Fabian

Numarul mesajelor : 125
Varsta : 23
Data de inscriere : 17/07/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 EmptyDum 12 Iun 2011, 21:44

Salutare. Zic sa ii controlati si semnatura ca si acolo e reclama mascata.... Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 8 Empty

Sus In jos

Intrebari - raspunsuri despre forum
Sus 
Pagina 8 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Diverse-
Mergi direct la: